„Европската награда за литература“ за Лидија Димковска

Со задоволство Ве информираме дека престижната „Награда за литература“ на Европската унија ја доби Лидија Димковска за нејзиниот прекрасен роман „Резервен живот“.

Колегите направиле прекрасно видео со нашата ексклузивка, повелете погледнете го во прилог:

0
    0
    Кошничка
    Вашата кошничка е празна