Промоција на „Илина и шумските тролови“

Промоција на „Илина и шумските тролови“

„Не сакам, не сакам, не сакам во недела сабајле да ме влечкаат по гости. Недела сабајле е за цртани и корнфлекс. За будење пред мама и тато да станат и да ми се мешаат во живот. За јадење чоколадо од скришната фиока за која мислат дека не знам. За седење на праз-зеленото килимче од баба […]

Разговори со Хана Корнети за збирката раскази „Млечни заби“

Разговори со Хана Корнети за збирката раскази „Млечни заби“

Драги читатели, доколку сте се’ уште во Скопје, топла препорака да наминете вечерва во „Буква“, каде апсолвентките од Катедрата по општа и компаративна книжевност организираат средба и разговор со Хана Корнети за нејзиното книжевно деби – збирката раскази “Млечни заби.” Настанот, кој започнува во 20ч30м е од отворен карактер и сите кои сакаат да бидат […]

0
    0
    Кошничка
    Вашата кошничка е празна