Кртот Ѕвездан

250,00 ден

Прекрасна поема на Николина Андова-Шопова, надградена со цртежите на Наталија Лукомска.

Вистинска уживанција за најмладите!

„Ноќта кртот Ѕвездан штом се роди
под земјата почна оро да се води.
Се пиеше, се пееше гласно до сабајле
и никој од полиција немаше гајле!“

ШИФРА: 277
Едиција:
Автор/ка

Година на издавање

2020

Број на страници

36

Превод/Препев

илустрации: Наталија Лукомска

Николина Андова-Шопова зад себе има поетски изданија, како и еден роман, „Некој бил тука“, добитник на наградата „Роман на годината“ за 2019 на Фондацијата „Славко Јаневски“.

Ова е нејзина прва книга за деца.

Коментари на клиенти

Сè уште нема коментари.

Само најавените клиенти кои ја купиле оваа книга може да остават коментар.