Попусти до Велигден!

Попусти до Велигден!

Драги читатели, Ви благодариме на довербата, на саемот создадовме прекрасна синергија и добивме убави реакции од Вас за нашата работа. Впрочем, како и секогаш Но, секогаш постојат и оние кои од разно-разни оправдани причини не стигнаа да не’ посетат. Башка, и книжарницата минатата недела не работеше. Така што, лесно се наметна заклучокот дека попустите треба […]

ИЛИ-ИЛИ на Саем на книга 2024

ИЛИ-ИЛИ на Саем на книга 2024

Драги читатели, Ве покануваме да го посетите нашиот штанд на традиционалниот годишен „Саем на книга“ во Скопје, кој ќе се одржи од 18 до 24 април во СЦ „Борис Трајковски“. Се радуваме што повторно ќе се сретнеме со Вас, со надеж дека ќе ја задоволиме жедта за квалитетна литература, се разбира, по многу поволни цени. […]

Новогодишни книжевни радости во ИЛИ-ИЛИ 2023-2024

Новогодишни книжевни радости во ИЛИ-ИЛИ 2023-2024

Драги читатели, се ближи крајот на годината која традиционално ја дочекуваме со книжевни радости во нашата и Ваша омилена книжарница. Годинава издадовме 16 книги во различни едиции и реиздадовме 4 романи кои беа исцрпени. Знаеме дека 20 наслови не се многу, сме имале и подобри години, но ИЛИ-ИЛИ секогаш се гордее со квалитетот, а не […]

Летен книжевен бран од 10 до 19 јули

Летен книжевен бран од 10 до 19 јули

Почитувани читатели, летото е идеален период за читање. Си создаваш своја пријатна оаза и му пркосиш на времето надвор. Затоа, решивме јули да биде месецот со одлични попусти на нашите изданија. За Вас подготвивме пет секции кои содржат по 10 книги, со цени од 300, 250, 200, 150 и 100 денари, одличен избор од преводната […]

Новогодишни книжевни радости во ИЛИ-ИЛИ

Новогодишни книжевни радости во ИЛИ-ИЛИ

Драги читатели, традиционално, за време на Новогодишните и Божиќните празници, нашите изданија ги правиме уште подостапни за Вас. И оваа година можете да ја збогатите Вашата домашна библиотека со одлични книги на попуст од 20% до 70%. Направете избор на нашава страница и наминете во дуќан, или нарачајте онлајн, вршиме карго достава. Среќни празници, Ве […]

Македонска книжевна недела #3

Македонска книжевна недела #3

Драги читатели,   во рамките на прославата на нашиот 20 роденден, и годинава (по трет пат) организираме настан во кој во фокус се книгите на новиот бран на македонски писатели, по кои станавме препознатливи.   Разгледајте го каталогот, изберете ги вашите книжевни фаворити и наминете по нив следната седмица во дуќан. Или, нарачајте од нашата […]

ИЛИ-ИЛИ на „Фестивал на книгата“

ИЛИ-ИЛИ на „Фестивал на книгата“

Драги читатели, освен традиционалниот Саем на книга во мај, од оваа година започнува уште една манифестација на која со драго срце ќе учествуваме со цел да се сретнеме со Вас и да помуабетиме за Вашите книжевни вкусови. Од 07 до 12 септември сме на паркингот пред спортската сала „Борис Трајковски“ со штанд на кој ќе […]

0
    0
    Кошничка
    Вашата кошничка е празна