Летен книжевен бран од 10 до 19 јули

Почитувани читатели,

летото е идеален период за читање. Си создаваш своја пријатна оаза и му пркосиш на времето надвор. Затоа, решивме јули да биде месецот со одлични попусти на нашите изданија. За Вас подготвивме пет секции кои содржат по 10 книги, со цени од 300, 250, 200, 150 и 100 денари, одличен избор од преводната литература во едицијата „ПРОаЗА“, каде секој ќе пронајде по нешто за својот книжевен вкус.

Ќе се изненадите кога ќе видите дека книгата на Нобеловката Елфриде Јелинек ќе ја најдете за 250 денари (50% попуст), ИЛИ романот на потентниот Ханиф Курејши за само 150 денари (оригиналната цена е 390 денари), ИЛИ пак прекрасниот роман за растењето и созревањето „Битлси“ од 690 на 300 денари.

Списокот крие многу изненадување, разгледајте го внимателно, направете го својот избор и наминете во дуќан ИЛИ нарачајте онлајн. Со кликнување на поставениот линк, патот Ве води директно до книгите на попуст. Ве очекуваме 😉

 

10 книги по 300 денари

10 книги по 250 денари

10 книги по 200 денари

10 книги по 150 денари

Ф

10 книги по 100 денари

ИЛИ-ИЛИ, ВАШЕ ПРАВО НА ДОБРА КНИГА!!!

0
    0
    Кошничка
    Вашата кошничка е празна