Се мислам да ставам крај

Од (автор)Ијан Рид

250,00 ден350,00 ден

„Брилијантна, одлично осмислена хичкоковска приказна со висок фактор на морничавост“.

Хафингтон пост

Се мислам да ставам крај почнува со тоа како безимената нараторка и нејзиното момче тргаат на пат со цел да се сретнат со родителите на момчето на една изолирана фарма, за да се претвори во вознемирувачко преиспитување на идентитетот, каењето и копнежот. Страшно до уживање“.

Д Глоуб и мејл

„Ова е најхрабриот и најоригиналниот книжевен трилер во поново време“.

Чикаго трибјун

Се мислам да ставам крај е ингениозно извитоперено кошмарно патешествие низ кревката психа на двајца млади љубовници. Мој тип на забава!“

Чарли Кауфман, режисер, сценарист и продуцент, автор на „Да се биде Џон Малкович“, „Адаптација“ и „Вечниот сјај на беспрекорниот ум“.

ШИФРА: 180
Едиција:
Автор/ка

Година на издавање

2020

Број на страници

195

Превод/Препев

превод од англиски: Румена Бужаровска

Ијан Рид (1980) е современ канадски писател. Автор е на два романа, „Се мислам да ставам крај“ и „Душман“, како и на текстови што се објавувани во Њујоркер.

„Се мислам да ставам крај“ е негово дебитантско дело преведено на повеќе од 20 јазици, по кое Нетфликс сними филм во режија на Чарли Кауфман.

Коментари на клиенти

Сè уште нема коментари.

Само најавените клиенти кои ја купиле оваа книга може да остават коментар.