Јубилејна 100. книга и 12 години постоење

Јубилејна 100. книга и 12 години постоење

Драги читатели и пријатели, во следниот период имаме убав повод за славје: издавањето на 100 наслов во едицијата „ПРОаЗА“ („Црвец“ од Џон Фаулс“) и 12 роденден, кој ќе го прославиме со многу нови книги и промоции. Ве очекуваме 😉

„Европската награда за литература“ за Лидија Димковска

„Европската награда за литература“ за Лидија Димковска

Со задоволство Ве информираме дека престижната „Награда за литература“ на Европската унија ја доби Лидија Димковска за нејзиниот прекрасен роман „Резервен живот“. Колегите направиле прекрасно видео со нашата ексклузивка, повелете погледнете го во прилог:

„Единаесет жени“ од Снежана Младеновска Анѓелков е „Роман на годината“

„Единаесет жени“ од Снежана Младеновска Анѓелков е „Роман на годината“

Со нескриено задоволство Ве информираме дека деби романот „Единаесет жени“ од Снежана Младеновска Анѓелков ја доби  наградата „Роман на годината“ што Утрински весник ја доделува по 13-ти пат. Ова е прв дебитантски роман од домашен автор кој ја добива престижната награда, и воедно прв роман на ИЛИ-ИЛИ кој станува лауреат. „Она што е карактеристично за […]

ИЛИ-ИЛИ на Плоштад Слобода

ИЛИ-ИЛИ на Плоштад Слобода

Почитувани читатели и пријатели, по културните центри „Точка“ и „Мала станица“, освојуваме нови простори! Вашите омилени книги ќе ги најдете во нашата книжарница која се наоѓа на Плоштад „Слобода“, до Домот на градежните работници во центарот на Скопје. Ве очекуваме 😉

0
    0
    Кошничка
    Вашата кошничка е празна